O nás

Společnost Dinter Trading, s.r.o. je přední výrobce a velkoobchodní síť světelných zdrojů a elektrotechniky pod značkou EMS Lamp.


Historie společnosti se datuje k roku 1992, kdy byla v Rusku založena firma Electro Marketing Service, která se těšila úspěšným podnikáním na mezinárodním poli po celých 18 let. Mezi klíčové zákazníky patřily a stále patří například společnosti Progress, Borets, Kompressor, nebo ropné společnosti Rosneft, Lukoil, Tatneft, Ruska Centralni Banka, Aeroflot, atd.


Svou působnost společnost kontinuálně prohlubovala tímto způsobem: Mezi lety 1993 a 1994 zahájila kooperaci s Ukrajinou a Kazachstánem. V letech 1995 až 1998 probíhala spolupráce s Běloruskem a tamním výrobcem svítidel, firmou „Svetotechnika“.


Od roku 1999 se společnost primárně soustředila na výrobu úsporných technologií pro průmysl a bytové aplikace. V roce 2000 byla založena společnost Dinter Trading, s.r.o. v České republice – se sídlem v Praze, odkud aktivně rozvíjela mezinárodní obchod také směrem na západ. Vznikla také dlouhodobá spolupráce s dodavateli jako je např. společnost ABB, Schneider Electric, Siemens, Narva, Osram, GE, OEZ, Modus, Halla, apod.


V roce 2004 jsme spustili výrobu úsporných světelných zdrojů pod vlastní značkou „EMSLamp“. Od tohoto roku je výroba lokalizována v Číně a produkty EMS Lamp jsou transportovány do Evropy letecky.


Roku 2006 jsme expandovali na německý trh, kde byla založena společnost „Smart Electro-technics GmbH“ se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Zde úzce spolupracujeme s mnichovským výrobcem elektrosoučástek pro železnice a dráhy, společností Schaltbau GmbH.


Od roku 2007 opětovně exportujeme z Čech na ruský trh a do Kazachstánu s ročním obratem ca. 32 milionů CZK. V roce 2008 počala úspěšná expanze na švýcarský trh spoluprací se spol. Lukoil Overseas AG, kam jsme již v tomtéž roce distribuovali přes 800 000 kusů našich produktů EMS Lamp.


V roce 2009 jsme se v rámci programu za zlepšování životního prostředí zapojili do kolektivního systému EKOLAMP.


V roce 2012 jsme zahájili internetový prodej v České republice. V roce 2013 a 2014 jsme začali spolupracovat s významnými společnostmi v oblasti Facility Managementu, jako je např. Cofely a.s., RS Development a zahájili jsme speciální program na výměnu světelných zdrojů pro hotely a penziony.


Od konce roku 2015 probíhá restrukturalizace holdingu.