O žárovkách EMS Lamp

Značka EMS byla založena v roce 2004 a již od svých počátků se soustředila na výrobu, obchod a distribuci nízkoenergetických žárovek.


Tato myšlenka byla v podstatě odezva na tehdejší konstantně vzrůstající ceny za elektřinu. Pro základní výrobu těchto žárovek byla vybrána výrobní plocha ve speciální čínské ekonomické zóně. Při produkci těchto žárovek a dalšího příslušenství byly použity progresivní technologické montáže (SMD design – Smart montage technologue), které byly původně používány při montování součástek základních desek. Kvalitní součástky (Samsung, Rubicon) zajistily životnost žárovky EMS až 10000 hodin. Zóna s daňovými úlevami a profesionální logistika umožnily začít se sériovou výrobou žárovek pro Rusko.


Od roku 2006 jsme začali dodávat tyto žárovky také do České Republiky a od roku 2008 i do Německa.


Od roku 2009 začala nová fáze rozvoje naší značky. EMS totiž dostala zakázku od Národních ruských drah na výrobu a dodání žárovek do vagónů a proto firma rozšířila své portfolio o řadu LED žárovek. V rámci tohoto projektu byly energeticky náročné halogenové žárovky kompletně nahrazeny LED žárovkami. V roce 2009 přijala Evropská unie direktivu, která zakazuje používání žhavících žárovek (incandescent). Což logicky umožnilo vytvoření nového trhu alternativních zdrojů světla. Jelikož malé zářivky obsahují složky těžkých kovů (rtuť‘), bylo rozhodnuto o výrobě levných LED žárovek značky EMS, které mohou nahradit jak žhavící žárovky, tak i nízkoenergetické rtuťové žárovky. Zlepšování technologie výroby LED diod umožnily zásadně snížit cenu žárovek. Používání moderních slitin a kompozit pro chladiče zvýšilo životnost žárovek na 45-50 tisíc hodin, což v podstatě udělalo z výměny osvětlení výhodnou investici. Pestrá barevná škála (85-90% slunečního světla), možnost plynulého snížení světelného toku (používání reostatů), dlouhá životnost žárovek, vysoká mechanická pevnost a široké rozpětí pracovních teplot (od -20С do +60С) – tím vším se liší produkce EMC.